V republikovém finále  soutěže Unisim jsme „simulovali“ dobře…


Na naší škole VOŠ a SPŠE Plzeň ve spolupráci  s pražskou firmou Centrum Informační Společnosti, s.r.o.  24. – 25. dubna 2019 uskutečnilo už druhé velké finále soutěže pro SŠ a VOŠ v manažerské simulační hře s názvem UNISIM.  Vše probíhalo pod názvem „Vybuduj úspěšnou firmu“.

Soutěže se zúčastnilo 12 nejlepších týmů z celé ČR. První soutěžní den probíhal na trhu cestovních kanceláří a hrálo se ve dvou šestičlenných skupinách. První tři týmy z těchto skupin vždy postupovaly do následného velkého finále a druhé tři týmy do finále malého. Po šesti kolech ve vytváření a prodeji nápaditých zájezdů do celého světa bylo jasno… A na závěr dne si všechny týmy mohly vychutnat zajímavou exkurzi do Plzeňského Prazdroje.

Druhý den byl pro velké i malé finále připraven trh elektro (notebooky, telefony, televize). Ostrý boj o jednotlivé tržní segmenty a zákaznickou přízeň sice začal s malým zpožděním (v důsledku výpadku internetového připojení), ale potom už to vypuklo na plné obrátky. Propočítávalo se i odhadovalo a také mnohdy v soupeření s ostatními riskovalo (buď to vyjde nebo ne…). Po čtyřech finálových kolech bylo dobojováno. A celkové výsledky?

Ve velkém finále byli nepřemožitelní studenti z týmu iq1vert40 (Rocco Signorelli a Jan Matouš) – Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov. Naše dva „domácí týmy“  zde ale dopadly také velmi dobře. Tým fixy  (Martin Fix a Petra Nečasová) zde skončil na krásném třetím místě a tým hypersim (Lukáš Bláha a Kateřina Flaišhanzová) byl v konečném pořadí čtvrtý. A jak to dopadlo v malém finále?  Tam zvítězil další náš  tým s názvem pohoda (Ladislav Mandous).

Díky sponzorům – ke kterým kromě organizátorů patřily i firmy Plzeňský Prazdroj a.s., BAGMASTER s.r.o.  a vysoká škola NEWTON College, a.s. – si všichni soutěžící odnesli plné náruče perfektních cen a dárečků. Pro nejlepší byly mj. připraveny nové mobilní telefony  Huawei, výborné školní batohy, dárkové sety z pivovaru, multifunkční přenosné bluetooth reproduktory  a mnoho dalšího…

Video přibližující celou soutěžní akci můžete shlédnout přes tento odkaz:

https://youtu.be/aDX9MKBctkM

 

Petr Toufar