Začni u nás svou kariéru

Rodiče a kamarádi ti možná říkají, že bez vysoké školy se v dnešní době neuplatníš. To ale rozhodně není pravda. V současné době, kdy má vysokou školu kdekdo, je nejvíce ceněná praxe. A existuje opravdu málo míst, kde získat lepší praxi než na Vyšší odborné škole v Plzni na VOŠ a SPŠE.

Vyber si jeden z 5 oborů, jejichž učební plány pravidelně upravujeme pro potřeby trhu práce. Vyšší odborné studium je však výrazně orientováno na získání především praktických znalostí a dovedností a neklade takový důraz na teoretické základy jako bakalářské studium.

Co si ze studia odneseš?

Titul DiS.

Věděl jsi, že podle Evropského kvalifikačního rámce je DiS. na stejné úrovni, jako Bc.? A DiS. je rozhodně dobrým začátkem či vylepšením kariéry.

Perfektní znalost angličtiny

Po absolvování školy se perfektně domluvíš anglicky nejen v obecné konverzaci, ale i na odborné úrovni v rámci své specializace.

Praktické dovednosti z oboru

Spousta našich studentů získá pracovní místo už v průběhu praxe na VOŠ, kam nastupují hned po absolutoriu! Chceš i ty být mezi nimi?

Odbornost ve své specializaci

Každý obor je neustále upravován pro požadavky trhu práce. A díky praktičnosti VOŠ se staneš opravdovým odborníkem.

Podívej se, co všechno tě u nás čeká.

Studuj tam, kde se mají čím pochlubit.

Počet absolventů

Za celou existenci naší školy jsme připravili pro život více jak 13 000 maturantů SPŠE a přes 1 200 absolventů VOŠ.

Počet studentů

O naši školu je opravdu zájem – studuje u nás více než 250 studentů VOŠ a přes 1000 žáků SPŠE.

Spolupracujeme s více než 100 firmami.

Na VOŠ si opravdu zakládáme na praxi – praxi ve firmě budeš mít celý jeden semestr! Navíc je celé studium prakticky zaměřeno už od prváku. Naučíš se tak vše aplikovat v reálných situacích a po škole můžeš hned nastoupit na dobře placenou pozici – hlavní podmínkou bývá často právě praxe, kterou už budeš mít.

Co o VOŠ říkají naši absolventi?

Když se řekne vyšší odborná škola, tak spousta lidí (a to vím z vlastní zkušenosti) ani někdy neví, co si přesně představit. Z mého pohledu je nejbližší přirovnání k bakalářskému studiu, ale zároveň má oboje od sebe poměrně dost daleko. Nikoliv kvalitou (jak si také chybně mnozí myslí) ale zaměřením.

Bakalářské studium je značně teoretické a spíše připravuje studenty na navazující magisterské studium. To, na co připravuje VOŠka svým praktičtějším přístupem, je navazující zaměstnání. Je to tak i u této školy, která nabízí oborů poměrně dost, a já sám absolvoval hned dva z nich – marketing a doprava. Proč dva a proč tyto dva je na dlouhé povídání, takže to vynechám.

Marketing se v rámci možností snaží připravit studenty na praxi. Říkám v rámci možností, jelikož tento obor je velmi dynamický a neustále se mění. To je i důvod, proč asi nejpřínosnější se pak stává několika měsíční praxe ve skutečné firmě, kterou student absolvuje. Co se týče dopravy, tak jsem začal studovat spíše ze zvědavosti a obecné touze po vzdělání, ale to jsem ještě netušil, že tento obor mě usměrní při výběru vlastního budoucího zaměstnání, které je právě v dopravě.

Pokud bych měl zhodnotit samotný přístup školy, respektive lidí, kteří jsou jejím srdcem, tak nemohu hodnotit než pozitivně. Přístup vyučujících je vždy vstřícný, pokud samozřejmě student projevuje zájem o své studium. Během svých studií jsem byl také vždy schopný s vyučujícími dojít k nějakému kompromisu v případě komplikací (většinu té doby jsem už pracoval, a to nejen v rámci studentských praxí).

Co bych si nikdy neodpustil, by byla absence alespoň malé zmínky o studijním oddělení, a to jak VOŠ, tak i SPŠE. Přístup studijního by se dal shrnout asi slovy – stále vřelý přístup, nic není problém, přijďte s čímkoliv. Na závěr bych už jen dodal, že pokud řešíte svou budoucnost a ocitli jste se na rozcestí, jako jsem byl před lety i já, tato možnost určitě stojí za zvážení.

Michal Tomášek – dispečer řízení letového provozu

Vyber si svůj obor