Elektrotechnika v inteligentních stavbách

Chceš se specializovat v jednom z nejperspektivnějších oborů současnosti? Buď u vývoje chytrých měst a domácností nebo si postav vlastní chytrá zařízení. Naučíme tě celý proces – od hardwaru k softwaru – na konci studia tak zvládneš téměř cokoliv v oboru. Pokud chceš být součásti technické budoucnosti, tohle je obor přímo pro tebe.

Jde o ideální pokračování středoškolského oboru Elektrotechnika, ale i maturanty gymnázií a technických lyceí. Rozšíříš si znalosti a dovednosti, získáš skvělou praxi, titul a tak ještě více zvýšíš tvou šanci na skvěle placenou práci.

Co se naučíš?

Ovládneš dva světové jazyky, angličtinu  na úrovni B2 a druhý na úrovni A2. V angličtině se zaměříš i na praktickou komunikaci a odbornou terminologii.

Ze studia si odneseš komunikační dovednosti na vysoké úrovni, schopnost týmově spolupracovat, vést pracovní tým, ale i nést odpovědnost za svá rozhodnutí.

Získáš znalosti návrhových systémů pro projektování elektrických instalací, zásad projektování silnoproudých i slaboproudých elektroinstalací

Naučíš se programovat řídící jednotky zabezpečovacích systémů a inteligentních elektroinstalací.

Zvládneš sestavit kalkulaci a rozpočet projektu a budeš se orientovat i v realizační části projektu a jeho řízení.

Získáš znalosti elektrotechnických norem a předpisů na úrovni §5 vyhl. 50/1978 Sb. (pracovník znalý), díky čemuž získáš velkou výhodu – bez školy ji nejde získat!

Podívej se, co všechno zažiješ.

Jaké budeš mít po škole uplatnění?

Uplatníš se jako samostatný elektrotechnik, můžeš navrhovat a realizovat inteligentní řešení pro domácnosti i firmy, nebo se stát i projektantem elektroenergetických sítí nebo energetikem v oblasti výroby a distribuce elektrické energie. Díky širokému elektrotechnickému vzdělání získáš mnoho možností – je jen na tobě, jestli se staneš živnostníkem, manažerem, nebo budeš pracovat na pozici, kterou si vybereš.

Naši absolventi

filip Vojta
Na VOŠ jsem přestoupil po 3 letech vysoké. Studium zde dává větší důraz jak věci dělat technicky/prakticky. Technické předměty totiž učí většinou učitelé z praxe. Velké plus jsou i praxe přes jeden semestr. Práci po škole jsem totiž nastoupil právě v té firmě, kde jsem absolvoval praxi.Filip Vojta
jaroslav pavel
Jak SPŠE, tak VOŠ elektrotechnická jsou výborným startem znalostí a zkušeností pro někoho, kdo by se chtěl dále rozvíjet v elektro-technickém zaměření v budoucnu. Již při studiu jsem byl schopný využít velké množství znalostí, které jsem posbíral od zkušených kantorů i při tvorbě absolventské práce, kde jsem vytvářel demo aplikaci.

Nyní pracuji ve společnosti Process Automation Solutions, v Praze, jako Programátor PLC. Programuji a oživuji jednoúčelové stroje pro přední firmy jako jsou Škoda AUTO a.s., Continental atd.Jaroslav Pavel

KÓD OBORU
26-41-N/06

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Elektrotechnika v inteligentních stavbách

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Vyšší odborné

ZAKONČENÍ STUDIA
Absolutorium

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají.

Detailní informace o přijímacím řízení najdeš zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH STUDENTŮ
30

Chceš studovat Elektrotechniku?

Stačí udělat první krok!

Nebo se podívej na konkrétní pracovní nabídky pro tenhle obor!

Zjistíš, že o naše studenty je opravdu zájem.