Praxe

Obrovskou výhodou vyšší odborné školy je opravdový důraz na praxi a začlenění praxe ve firmách a organizacích přímo do učebních plánů jednotlivých oborů. Tato praxe probíhá ve  2. a 3. ročníku.

Studenti si praxi domlouvají ve spolupráci se studijním oddělením s cílem dělat praxi, která se co nejvíce přibližuje oboru studia.

Obor Délka Okruh možných firem, útvarů apod.
Marketing 22 týdnů marketingová oddělení firem a organizací, prodej, reklamní a mediální agentury atd.
Doprava 14 týdnů firmy z oblasti silniční, železniční, vodní a letecké dopravy, tuzemská a mezinárodní kamionová doprava, MHD, oddělení logistiky, cestovní kanceláře apod.
Informační technologie 16 týdnů výpočetní střediska firem, firmy z oblasti IT, software, hardware, internet, počítačové sítě
Informatika ve firemní praxi 22 týdnů ekonomické a administrativní a IT oddělená výrobních i nevýrobních podniků, apod.
Elektrotechnika v inteligentních stavbách 14 týdnů elektrotechnické společnosti např. v oblasti požární a zabezpečovací techniky

Pracovní doba studenta na praxi je 7 hodin denně od úterý do pátku (28 hodin týdně), v pondělí probíhá výuka.

Odborné praxe jsou pro studenty obecně neplacené, slouží k získávání praktických zkušeností ze studovaného oboru. Pro firmy je dlouhodobý pobyt mladého odborníka vítanou pomocí a možností testovat a vybírat svoje budoucí nové pracovníky (zhruba 1/3 firem nabízí studentům po skončení praxe pracovní smlouvu).

Řada firem na základě výborných zkušeností s úrovní našich studentů a s úrovní absolventských prací spolupracuje se školou opakovaně již řadu let.

Praxe je jen jeden z důvodů, proč jít k nám.

Chceš znát i další důvody?