Marketing

V marketingu si každý najde to, co ho bude nejvíce naplňovat. Ať už je tvoje silná stránka kreativní nebo analytická, v tomto oboru se zaměříš na tvou vysněnou specializaci. Navíc při studiu získáš ohromné znalosti z praxe a na trhu práce si budeš z nabídek vybírat.

Marketing už dávno není jen reklama. Můžeš se specializovat na zákaznickou podporu, analýzy trhu, vytvářet komunikační a obsahové strategie, vylepšovat uživatelskou zkušenost webů i obchodů – a je toho mnohem víc. Pro co nejlepší start tvé marketingové kariéry potřebuješ široký přehled v příbuzných oborech. Takový, který získáš studiem na naší škole.

Co se naučíš?

Ovládneš angličtinu  na úrovni B2. Kromě praktické komunikace zvládneš i odbornou terminologii v oblasti obchodu a podnikání.

Naučíš se prakticky uplatnit zásady správné komunikace v mezilidských vztazích a ve vztazích k zákazníkům, klientům, schopnost efektivně a věcně diskutovat a argumentovat.

Získáš znalosti v oblasti ekonomiky podniku, například v účetnictví, finančním řízení a daňové problematice.

Pronikneš do problematiky marketingu s a zvládneš uplatnit nástroje marketingového mixu v reálném životě firem.

Teorii si vyzkoušíš v praxi, spolupracujeme například s rádiem Kiss, CK Alexandria a Plzeňským Prazdrojem.

Budeš mít přehled o právním prostředí a o důležitých právních normách, znalosti z oblasti výzkumu trhu a naučíš se i efektivně využívat informační technologie.

Podívej se, co všechno zažiješ.

Jaké budeš mít po škole uplatnění?

Uplatníš se ve výrobních i obchodních firmách, v oblasti služeb v soukromém, státním i neziskovém sektoru. Budeš připraven/a pro funkci marketingového pracovníka, vedení marketingového oddělení, organizování a řízení marketingových projektů. Můžeš jít pracovat i do reklamní či mediální agentury nebo pracovat jako marketingový konzultant na volné noze. Možností, kde v marketingu pracovat, budeš mít spoustu.

Naši absolventi

Baumruk
Vzpomínám na vyučujícího marketingu na VOŠ Milana Holuba, který ve mně vzbudil fatální vášeň pro marketing. Následně díky kombinaci teoretické výuky a praxe jsem v průběhu studia získal potřebné znalosti a zkušenosti, abych dnes mohl šířit slávu značky Pilsner Urquell po celém světě jakožto marketingový ředitel globálních značek, a tím si splnil svůj profesní sen.Luděk Baumruk – absolvent Marketingu, marketingový ředitel globálních značek Pilsner Urquel
Fuchs 200x200
Po zkušenostech s vedením obchodních a produktových týmů se dnes věnuje hlavně koučinku. Blíže ho můžete poznat v pořadu Na volné noze (https://1url.cz/HMh8c) nebo jeho webových stránkách (https://www.martinfuks.cz/). V současné době Martin například koučuje manažery z firmy ANT studio Plzeň nebo ve Slevomatu Praha.Martin Fuks – Absolvent SPŠE, si na VOŠ vybral obor marketing, Coach

KÓD OBORU
63-41-N/03

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Marketing

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Vyšší odborné

ZAKONČENÍ STUDIA
Absolutorium

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají.

Detailní informace o přijímacím řízení najdeš zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH STUDENTŮ
60

Chceš studovat Marketing?

Stačí udělat první krok!