Internet věcí

U oboru probíhá schvalovací řízení Akreditační komise pro vyšší odborné vzdělávání MŠMT ČR.

Internet věcí hýbe světem. Tento obor propojuje vestavená zařízení s internetem. Chceš se specializovat v jednom z nejperspektivnějších oborů současnosti? Buď u vývoje chytrých měst a domácností nebo si postav vlastní chytrá zařízení. Naučíme tě celý proces – od projektu, přes rozpočet až po návrhy hardwaru a softwaru. Na konci studia tak zvládneš téměř cokoliv v oboru. Pokud chceš být součásti technické budoucnosti, tohle je obor přímo pro tebe.

Jde o ideální pokračování středoškolského oboru Elektrotechnika, ale dokážeme nadchnout i maturanty gymnázií a technických lyceí. Rozšíříš si znalosti a dovednosti, získáš skvělou praxi, titul a tak ještě více zvýšíš tvou šanci na skvěle placenou práci.

Co se naučíš?

Ovládneš angličtinu na úrovni B2 a při studiu se zaměříš na praktickou komunikaci a odbornou terminologii.

Ze studia si odneseš komunikační dovednosti na vysoké úrovni, schopnost týmově spolupracovat, vést pracovní tým, ale i nést odpovědnost za svá rozhodnutí.

Získáš znalosti návrhových systémů pro projektování elektrických instalací, zásad projektování silnoproudých i slaboproudých elektroinstalací.

Naučíš se programovat řídící jednotky zabezpečovacích systémů a inteligentních elektroinstalací.

Zvládneš sestavit kalkulaci a rozpočet projektu a budeš se orientovat i v realizační části projektu a jeho řízení.

Naučíš se programovat řídící jednotky různých smart systémů a inteligentních zařízení pro domácnost i výrobu.

Získáš znalosti elektrotechnických norem a předpisů na úrovni §5 vyhl. 50/1978 Sb. (pracovník znalý), díky čemuž získáš velkou výhodu ve své kvalifikaci. Tuto odbornost nelze bez školy nejde získat!

Podívej se, co všechno zažiješ.

Jaké budeš mít po škole uplatnění?

Uplatníš se jako samostatný elektrotechnik, můžeš navrhovat a realizovat inteligentní řešení pro domácnosti i firmy, nebo se stát i projektantem elektroenergetických sítí nebo energetikem v oblasti výroby a distribuce elektrické energie. Díky širokému elektrotechnickému vzdělání získáš mnoho možností – je jen na tobě, jestli se staneš živnostníkem, manažerem, nebo budeš pracovat na pozici, kterou si vybereš.

Naši absolventi

filip Vojta
Na VOŠ jsem přestoupil po 3 letech vysoké. Studium zde dává větší důraz jak věci dělat technicky/prakticky. Technické předměty totiž učí většinou učitelé z praxe. Velké plus jsou i praxe přes jeden semestr. Práci po škole jsem totiž nastoupil právě v té firmě, kde jsem absolvoval praxi.Filip Vojta
jaroslav pavel
Jak SPŠE, tak VOŠ elektrotechnická jsou výborným startem znalostí a zkušeností pro někoho, kdo by se chtěl dále rozvíjet v elektro-technickém zaměření v budoucnu. Již při studiu jsem byl schopný využít velké množství znalostí, které jsem posbíral od zkušených kantorů i při tvorbě absolventské práce, kde jsem vytvářel demo aplikaci.

Nyní pracuji ve společnosti Process Automation Solutions, v Praze, jako Programátor PLC. Programuji a oživuji jednoúčelové stroje pro přední firmy jako jsou Škoda AUTO a.s., Continental atd.Jaroslav Pavel

KÓD OBORU
26-41-N/11

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Internet věcí (IoT)

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Vyšší odborné

ZAKONČENÍ STUDIA
Absolutorium

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají.

Detailní informace o přijímacím řízení najdeš zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH STUDENTŮ
30

Chceš studovat Internet věcí?

Stačí udělat první krok!

Nebo se podívej na konkrétní pracovní nabídky pro tenhle obor!

Zjistíš, že o naše studenty je opravdu zájem.