Internet věcí

Internet věcí hýbe světem. Tento obor propojuje vestavená zařízení s internetem. Chceš se specializovat v jednom z nejperspektivnějších oborů současnosti? Buď u vývoje chytrých měst a domácností nebo si postav vlastní chytrá zařízení. Naučíme tě celý proces – od projektu, přes rozpočet až po návrhy hardwaru a softwaru. Na konci studia tak zvládneš téměř cokoliv v oboru. Pokud chceš být součásti technické budoucnosti, tohle je obor přímo pro tebe.

Jde o ideální pokračování středoškolského oboru Elektrotechnika, ale dokážeme nadchnout i maturanty gymnázií a technických lyceí. Rozšíříš si znalosti a dovednosti, získáš skvělou praxi, titul a tak ještě více zvýšíš tvou šanci na skvěle placenou práci.

Podmínky zdravotní způsobilosti uchazeče o tento vzdělávací program upravuje nařízení vlády č. 211/2010 Sb. o soustavě oborů vzdělávání v základním, středním a vyšším odborném vzdělávání, příloha 2 (body 3 a 22). Uchazeč nesmí mít prognosticky závažná onemocnění horních končetin znemožňující jemnou motoriku a koordinaci pohybů a prognosticky závažné poruchy vidění, zorného pole nebo barvocitu.

Co se naučíš?

Ovládneš angličtinu na úrovni B2 a při studiu se zaměříš na praktickou komunikaci a odbornou terminologii.

Ze studia si odneseš komunikační dovednosti na vysoké úrovni, schopnost týmově spolupracovat, vést pracovní tým, ale i nést odpovědnost za svá rozhodnutí.

Naučíš se monitorovat stav a diagnostikovat inteligentní instalace zaměřené na průmyslový i spotřebitelský internet věcí.

Naučíš se programovat řídící jednotky zabezpečovacích systémů a inteligentních elektroinstalací.

Zvládneš sestavit kalkulaci a rozpočet projektu a budeš se orientovat i v realizační části projektu a jeho řízení.

Naučíš se programovat řídící jednotky různých smart systémů a inteligentních zařízení pro domácnost i výrobu.

Získáš znalosti elektrotechnických norem a předpisů zákona 250/2021 Sb. (bývalá vyhláška 50/1978).

Podívej se, co všechno zažiješ.

Jaké budeš mít po škole uplatnění?

Uplatníš se jako samostatný elektrotechnik, můžeš navrhovat a realizovat inteligentní řešení pro domácnosti i firmy, nebo se stát i projektantem elektroenergetických sítí nebo energetikem v oblasti výroby a distribuce elektrické energie. Díky širokému elektrotechnickému vzdělání získáš mnoho možností – je jen na tobě, jestli se staneš živnostníkem, manažerem, nebo budeš pracovat na pozici, kterou si vybereš.

Naši absolventi

filip Vojta
Na VOŠ jsem přestoupil po 3 letech vysoké. Studium zde dává větší důraz jak věci dělat technicky/prakticky. Technické předměty totiž učí většinou učitelé z praxe. Velké plus jsou i praxe přes jeden semestr. Práci po škole jsem totiž nastoupil právě v té firmě, kde jsem absolvoval praxi.Filip Vojta
jaroslav pavel
Jak SPŠE, tak VOŠ elektrotechnická jsou výborným startem znalostí a zkušeností pro někoho, kdo by se chtěl dále rozvíjet v elektro-technickém zaměření v budoucnu. Již při studiu jsem byl schopný využít velké množství znalostí, které jsem posbíral od zkušených kantorů i při tvorbě absolventské práce, kde jsem vytvářel demo aplikaci.

Nyní pracuji ve společnosti Process Automation Solutions, v Praze, jako Programátor PLC. Programuji a oživuji jednoúčelové stroje pro přední firmy jako jsou Škoda AUTO a.s., Continental atd.Jaroslav Pavel

KÓD OBORU
26-41-N/11

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM
Internet věcí (IoT)

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ
Vyšší odborné

ZAKONČENÍ STUDIA
Absolutorium

DÉLKA STUDIA
Tříleté studium

PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY
Přijímací zkoušky se nekonají.

Detailní informace o přijímacím řízení najdeš zde.

POČET PŘIJÍMANÝCH STUDENTŮ
30

Chceš studovat Internet věcí?

Stačí udělat první krok!

Nebo se podívej na konkrétní pracovní nabídky pro tenhle obor!

Zjistíš, že o naše studenty je opravdu zájem.